Strona Główna Pasywny Dochód Cashflow
Nawigacja
Strona Główna
Kontakt
Uczmy się języków
Programy Partnerskie

Złote Myśli
eBroker
webePartners
Selkar
Comperia
Za 10 groszy
mBank
bet at home
Bogaty Ojciec
Plus500
Nextranet


Warto to mieć
Samoedukacja jest świetną formą wzbogacania swojej wiedzy w sytuacji, gdy aktualna edukacja nie spełnia Twoich oczekiwań lub gdy została już zakończona. Dlatego przygotowałem dla Ciebie zestaw książek , które warto mieć w swojej bibliotece.
numer 1
Oszczędności i Inwestycje
Konto oszczędnościowe czy lokata?
ZMIEŃ KONTO NA NAJLEPSZE
Konto osobiste w Alior Banku to jedyne konto na rynku, którego umowę możesz podpisać przez internet (bez wizyty w oddziale i bez kuriera). Dowiedz się więcej jakie możliwości daje Ci darmowe konto w Alior Banku i z jakich przywilejów możesz skorzystać.
Jeżeli nie wiesz, co to są pakiety "Pomocni fachowcy" i "Osobisty asystent" i co one Ci gwarantują , kliknij tutaj a dowiesz się wszystkich szczegółów .
Czy cena złota wzrośnie?
Plus500
Pasywny Dochód

Zacznij Oszczędzanie
Dobry dług, Zły dług

Kredyty Konsolidacyjne

Kredyt konsolidacyjny. Kiedy się opłaca i jak go wziąć?

Inwestycje

Lokaty i Obligacje
Fundusze inwestycyjne
Rachunki inwestycyjne
Lokaty strukturyzowane
Fundusze emerytalne

Ubezpieczenia

Ubezpieczenia na życie
Ubezpieczenia majątkowe
Ubezpieczenia komunikacyjne
Ubezpieczenia turystyczne

Polecane strony
Jak zarabiać kasę
Porównaj oferty banków
Upiększaj bloga
Nowości wydawnicze
Banki - nagrody i wyróżnienia

PKO Bank Polski

Reklama
Zacznij Oszczędzanie

Jeśli jesteś osobą, która posiada wolną gotówkę na rachunku bankowym lub w domowej skarpecie, otwórz oczy i wpłać wolne środki na dostępną w swoim banku lokatę bądź rachunek oszczędnościowy. Nie musisz śledzić co miesiąc atrakcyjności poszczególnych kont bądź być wyciskaczem siódmych odsetek z lokat lub rachunków oszczędnościowych poprzez optymalizację wpłacanych pieniędzy w celu uniknięcia podatku.
Zapewne skoro nie masz czasu czy też chęci na szukanie najlepszych odsetek to też nie masz czasu bądź ochoty na zmianę banku na atrakcyjniejszy. Jednak to nie stoi na przeszkodzie aby rozejrzeć się co oferuje własny bank i wspólnie z nim bronić swojego kapitału przed inflacją. Chociaż trochę wyciśnij odsetki i zdobądź jedno ze źródeł pasywnego dochodu.
Codziennie wydajemy po kilka bądź kilkanaście złotych nie zastanawiając się nawet nad tym jak dużo tego się zbiera przez tydzień, miesiąc czy rok. Prawda jest taka, że na głupoty wydajemy ogromne pieniądze, na rzeczy, które nie są nam w ogóle potrzebne.
Mam to szczęście, że nie mam żadnego nałogu. Na pewno każdy z nas ma osoby w swoim otoczeniu , które wydają majątek na papierosy czy na hazard. A gdyby każda z tych osób odkładała te pieniądze to pewnie teraz byli by bardzo zamożni. Dlaczego? Bo systematycznie odkładane małe kwoty to klucz do sukcesu oraz zgromadzeniu dużych środków przy minimalnym ograniczaniu się w wydatkach codziennych.
Od czego najlepiej zacząć?
Na początku zbuduj sobie plan oszczędzania. Zdecyduj w jakim czasie i ile odłożysz i choćby nie wiem co zrób to. Ja jestem bardzo zadowolony z podzielenia mojego planu oszczędzania na mniejsze mini cele. Gdybym postanowił odłożyć od razu 5 tysięcy pewnie nic by z tego nie było bo nie odkładałbym systematycznie. Teraz powiem szczerze, że wcale aż tak nie odczuwam tego, że pieniądze co miesiąc lądują na koncie i z miesiąca na miesiąc sumka się powiększa.
Dodatkowo plan motywuje Cię do działania, możesz się sam kontrolować oraz sprawdzać co jakiś czas wisi nad Tobą bat, który Cię pilnuje, żebyś czasem nie zapomniał o swojej powinności.
Po pewnym czasie okaże się, że z tych mały sumek powstanie całkiem pokaźna kwota.
Zatem najlepszą inwestycja na początku jest po prostu systematyczne oszczędzanie.
Oszczędzanie to doskonały sposób na narzucenie sobie samodyscypliny i na odłożenie pieniędzy na wyznaczony sobie wcześniej cel. Tak więc może to być dla nas szansa na to by w końcu pozwolić sobie na zakup wymarzonej rzeczy czy też na sfinansowanie wycieczki do ciepłych krajów. Oszczędzać możemy na najdrobniejszych rzeczach poczynając od wybierania tańszych zamienników niektórych produktów czy też na zmniejszeniu wydatków na odzież czy kosmetyki. Niezawodnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy może być wydawanie pieniędzy na owoce, warzywa, ograniczenie spożywania słodyczy czy też wybieranie mało przetworzonych produktów. Jeśli porównać koszta tego typu żywności do kosztu zakupu, np. tłustego mięsa, słodyczy, zupek w proszku może być radykalnie duża. W ten sposób zaoszczędzimy nie tylko pieniądze ale i również własne zdrowie. Kupując odpowiednią żywność mamy możliwość zaoszczędzenia naszych pieniędzy, w końcu na produkty spożywcze wydajemy każdego miesiąca sporą część naszej wypłaty a w ten sposób możemy zaoszczędzić dbając o siebie.

Zarabiaj na kopiowaniu najlepszych
Etoro - to jest portal społecznościowy dzięki któremu możesz zarabiać na kopiowaniu najlepszych inwestorów. Zarejestruj się za darmo i pomnażaj swoje dochody. Ja już zarabiam a TY? Odbierz aż 50% od pierwszego depozytu.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Strefa Reklamy


Okazje finansoweGet Adobe Flash player

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie