Strona Główna Pasywny Dochód Cashflow
Nawigacja
Strona Główna
Kontakt
Uczmy się języków
Programy Partnerskie

Złote Myśli
eBroker
webePartners
Selkar
Comperia
Za 10 groszy
mBank
bet at home
Bogaty Ojciec
Plus500
Nextranet


Warto to mieć
Samoedukacja jest świetną formą wzbogacania swojej wiedzy w sytuacji, gdy aktualna edukacja nie spełnia Twoich oczekiwań lub gdy została już zakończona. Dlatego przygotowałem dla Ciebie zestaw książek , które warto mieć w swojej bibliotece.
numer 1
Oszczędności i Inwestycje
Konto oszczędnościowe czy lokata?
ZMIEŃ KONTO NA NAJLEPSZE
Konto osobiste w Alior Banku to jedyne konto na rynku, którego umowę możesz podpisać przez internet (bez wizyty w oddziale i bez kuriera). Dowiedz się więcej jakie możliwości daje Ci darmowe konto w Alior Banku i z jakich przywilejów możesz skorzystać.
Jeżeli nie wiesz, co to są pakiety "Pomocni fachowcy" i "Osobisty asystent" i co one Ci gwarantują , kliknij tutaj a dowiesz się wszystkich szczegółów .
Czy cena złota wzrośnie?
Plus500
Pasywny Dochód

Zacznij Oszczędzanie
Dobry dług, Zły dług

Kredyty Konsolidacyjne

Kredyt konsolidacyjny. Kiedy się opłaca i jak go wziąć?

Inwestycje

Lokaty i Obligacje
Fundusze inwestycyjne
Rachunki inwestycyjne
Lokaty strukturyzowane
Fundusze emerytalne

Ubezpieczenia

Ubezpieczenia na życie
Ubezpieczenia majątkowe
Ubezpieczenia komunikacyjne
Ubezpieczenia turystyczne

Polecane strony
Jak zarabiać kasę
Porównaj oferty banków
Upiększaj bloga
Nowości wydawnicze
Banki - nagrody i wyróżnienia

PKO Bank Polski

Reklama
konsolidacja

Zamiast kilku rat, jedna i na dodatek niższa od spłacanych do tej pory? Kredyt konsolidacyjny może ulżyć domowym finansom.
Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, co to jest kredyt konsolidacyjny oraz jakie ma zalety. Kredyt konsolidacyjny to nic innego jak kredyt który uzyskujemy, aby spłacić inne zadłużenia lub zobowiązania względem innych ludzi, firm czy organizacji.
Procedury formalne związane z zaciągnięciem kredytu konsolidacyjnego nie różnią się od innych zaciąganych kredytów. Konieczne jest przygotowanie dla kredytodawcy niezbędnych dokumentów dotyczących osiąganych dochodów (ocena zdolności kredytowej), a także innych związanych z nieruchomością, która stanie się zabezpieczeniem kredytu konsolidacyjnego.
Typowy kredyt konsolidacyjny nie jest skierowany do klientów, którzy już wpadli w pułapkę finansową i nieterminowo regulują zobowiązania wobec banków. Kredyt konsolidacyjny jest najlepszym rozwiązaniem, jeżeli budżet domowy jest mocno nadwyrężony, ale do tej pory radzimy sobie ze spłatą zobowiązań. Jeżeli już mamy problemy ze spłatą, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest rozmowa z bankiem i znalezienie najlepszego rozwiązania dla obu stron np. restrukturyzacja nieterminowo spłacanego kredytu.
Konsolidacja pozwala zmniejszyć obciążenia domowych finansów. Jak to możliwe?
Rata skonsolidowanego kredytu jest niższa od sumy dotychczas spłacanych rat. Ale coś za coś. Jest to możliwe dzięki wydłużeniu czasu spłaty.
Na rynku funkcjonują obecnie dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: zabezpieczony i niezabezpieczony hipoteką. Różnią się ceną i okresem kredytowania. - Zdecydowanie lepiej wypada tutaj ten pierwszy, który dzięki zabezpieczeniu nieruchomością jest niżej oprocentowany a okres kredytowania sięga nawet 35 lat. Na korzyść tego drugiego przemawia zdecydowanie mniej formalności jakie musimy w związku z uzyskaniem kredytu załatwić, ale ze względu na większe ryzyko ponoszone przez bank (brak zabezpieczenia) musimy się liczyć z wyższym oprocentowaniem i krótszym terminem spłaty do 10 lat .
Ile kosztuje konsolidacja?
Oprocentowanie kredytu zależy od tego jakie kredyty konsolidujemy i jakie są zabezpieczenia nowego kredytu. Całkowity koszt skonsolidowanego kredytu może okazać się wyższy od sumy kosztów wcześniej spłacanych zobowiązań. - Nawet jeżeli oprocentowanie jest na podobnym poziomie, to przez to, że mamy dłuższy czas kredytowania, w sumie odsetki są wyższe.

Zarabiaj na kopiowaniu najlepszych
Etoro - to jest portal społecznościowy dzięki któremu możesz zarabiać na kopiowaniu najlepszych inwestorów. Zarejestruj się za darmo i pomnażaj swoje dochody. Ja już zarabiam a TY? Odbierz aż 50% od pierwszego depozytu.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Strefa Reklamy


Okazje finansoweGet Adobe Flash player

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie