Strona Główna Pasywny Dochód Cashflow
Nawigacja
Strona Główna
Kontakt
Uczmy się języków
Programy Partnerskie

Złote Myśli
eBroker
webePartners
Selkar
Comperia
Za 10 groszy
mBank
bet at home
Bogaty Ojciec
Plus500
Nextranet


Warto to mieć
Samoedukacja jest świetną formą wzbogacania swojej wiedzy w sytuacji, gdy aktualna edukacja nie spełnia Twoich oczekiwań lub gdy została już zakończona. Dlatego przygotowałem dla Ciebie zestaw książek , które warto mieć w swojej bibliotece.
numer 1
Oszczędności i Inwestycje
Konto oszczędnościowe czy lokata?
ZMIEŃ KONTO NA NAJLEPSZE
Konto osobiste w Alior Banku to jedyne konto na rynku, którego umowę możesz podpisać przez internet (bez wizyty w oddziale i bez kuriera). Dowiedz się więcej jakie możliwości daje Ci darmowe konto w Alior Banku i z jakich przywilejów możesz skorzystać.
Jeżeli nie wiesz, co to są pakiety "Pomocni fachowcy" i "Osobisty asystent" i co one Ci gwarantują , kliknij tutaj a dowiesz się wszystkich szczegółów .
Czy cena złota wzrośnie?
Plus500
Pasywny Dochód

Zacznij Oszczędzanie
Dobry dług, Zły dług

Kredyty Konsolidacyjne

Kredyt konsolidacyjny. Kiedy się opłaca i jak go wziąć?

Inwestycje

Lokaty i Obligacje
Fundusze inwestycyjne
Rachunki inwestycyjne
Lokaty strukturyzowane
Fundusze emerytalne

Ubezpieczenia

Ubezpieczenia na życie
Ubezpieczenia majątkowe
Ubezpieczenia komunikacyjne
Ubezpieczenia turystyczne

Polecane strony
Jak zarabiać kasę
Porównaj oferty banków
Upiększaj bloga
Nowości wydawnicze
Banki - nagrody i wyróżnienia

PKO Bank Polski

Reklama
Konta Oszczędnościowe

Oszczędności to coś co towarzyszy nam już od małego. Zbieramy pieniądze przez jakiś czas, aby potem móc zrealizować jakieś cele. Wiele osób jednak nie wie, co tak naprawdę powinni zrobić ze swoimi oszczędnościami. Nie po to pracowali tyle czasu, aby je nieodpowiednio ulokować. Pojawia się dylemat: czy wybrać konto oszczędnościowe czy lokatę terminową.
Konta oszczędnościowe łączą w sobie cechy dwóch produktów, lokat terminowych oraz rachunków rozliczeniowych (ROR). Konto oszczędnościowe umożliwia nam wpłatę i wypłatę środków w dowolnym okresie trwania umowy bez straty należnych nam odsetek. Ponadto oprocentowanie na koncie oszczędnościowym jest porównywalne z tym oferowanym na lokacie terminowej.
Konto oszczędnościowe najczęściej jest porównywane z lokatami terminowymi, ponieważ mimo iż posiada też cechy tradycyjnego rachunku za jego pośrednictwem nie można dokonywać bieżących rozliczeń. Konto oszczędnościowe nie jest traktowane jako produkt rozliczeniowy, lecz oszczędnościowy. Wynika to z tego, że wypłata środków bez utraty odsetek jest możliwa, niestety jednak, najczęściej dotyczy to jednej wypłaty w miesiącu. Pozostałe wypłaty środków z konta oszczędnościowego w danym miesiącu kalendarzowym skutkują pobraniem stosownej opłaty bądź utratą odsetek.
W stosunku do lokat terminowych konta oszczędnościowe mają wiele zalet. Możemy bowiem stale dokonywać wpłat na nasze konto, co sprzyja oszczędzaniu. Ponadto w momencie gdy potrzebujemy gotówki możemy wybrać część środków bez żadnych konsekwencji. W przypadku lokat wypłata taka kończy się rozwiązaniem umowy oraz utratą wszystkich bądź części należnych odsetek.
Z drugiej strony należy zwrócić uwagę na to, iż oprocentowanie lokat jest nieznacznie wyższe niż to oferowane w przypadku kont oszczędnościowych. Brak możliwości wycofania środków przed zakończeniem umowy w przypadku lokat terminowych może być również dodatkową motywacją do nie ulegania pokusom wypłaty środków przed wcześniej określonym terminem.
Ostatnio Polacy coraz częściej zakładają konto oszczędnościowe. Jest to dobre zjawisko, które pozwala twierdzić, że Polacy zaczynają stawiać na oszczędzanie i coraz lepiej wykorzystują posiadające nadwyżki finansowe lokując je na depozytach bankowych. Niektóre z nich mogą przynieść nawet kilka procent oszczędności rocznie. Powodów takiego postępowania jest kilka. Na pewno zadziałała tutaj akcja informacyjna, która promuje właśnie konta oszczędnościowe, jak również polityka banków, które wprowadziły do swojej oferty konta z dzienną kapitalizacją. Przekłada się to na wyższe oprocentowanie depozytów.Zarabiaj na kopiowaniu najlepszych
Etoro - to jest portal społecznościowy dzięki któremu możesz zarabiać na kopiowaniu najlepszych inwestorów. Zarejestruj się za darmo i pomnażaj swoje dochody. Ja już zarabiam a TY? Odbierz aż 50% od pierwszego depozytu.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Strefa Reklamy


Okazje finansoweGet Adobe Flash player

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie