Strona Główna Pasywny Dochód Cashflow
Nawigacja
Strona Główna
Kontakt
Uczmy się języków
Programy Partnerskie

Złote Myśli
eBroker
webePartners
Selkar
Comperia
Za 10 groszy
mBank
bet at home
Bogaty Ojciec
Plus500
Nextranet


Warto to mieć
Samoedukacja jest świetną formą wzbogacania swojej wiedzy w sytuacji, gdy aktualna edukacja nie spełnia Twoich oczekiwań lub gdy została już zakończona. Dlatego przygotowałem dla Ciebie zestaw książek , które warto mieć w swojej bibliotece.
numer 1
Oszczędności i Inwestycje
Konto oszczędnościowe czy lokata?
ZMIEŃ KONTO NA NAJLEPSZE
Konto osobiste w Alior Banku to jedyne konto na rynku, którego umowę możesz podpisać przez internet (bez wizyty w oddziale i bez kuriera). Dowiedz się więcej jakie możliwości daje Ci darmowe konto w Alior Banku i z jakich przywilejów możesz skorzystać.
Jeżeli nie wiesz, co to są pakiety "Pomocni fachowcy" i "Osobisty asystent" i co one Ci gwarantują , kliknij tutaj a dowiesz się wszystkich szczegółów .
Czy cena złota wzrośnie?
Plus500
Pasywny Dochód

Zacznij Oszczędzanie
Dobry dług, Zły dług

Kredyty Konsolidacyjne

Kredyt konsolidacyjny. Kiedy się opłaca i jak go wziąć?

Inwestycje

Lokaty i Obligacje
Fundusze inwestycyjne
Rachunki inwestycyjne
Lokaty strukturyzowane
Fundusze emerytalne

Ubezpieczenia

Ubezpieczenia na życie
Ubezpieczenia majątkowe
Ubezpieczenia komunikacyjne
Ubezpieczenia turystyczne

Polecane strony
Jak zarabiać kasę
Porównaj oferty banków
Upiększaj bloga
Nowości wydawnicze
Banki - nagrody i wyróżnienia

PKO Bank Polski

Reklama
Dobry dług, Zły dług

Dług jest szansą na wzbogacenie za cudze pieniądze.
Dobry dług to taki, który pozwala zakupić aktywa zarabiające, na przykład na dom pod wynajem czy na biznes. Jednym słowem coś, co generuje przepływ pieniężny, który starczy na spłatę zaciągniętego kredytu
Zły dług to zadłużenie konsumpcyjne, które spłacamy z dodatkowymi odsetkami, jak na przykład kredyt na wakacje czy telewizor Full HD. W przypadku zaciągnięcia takiego długu to my pracujemy dla rzeczy, ale też dla innych ludzi, którzy pobierają odsetki od naszego zadłużenia.
Jeżeli chcesz pozbywać się złych długów, to zacznij od tego, który najbardziej Cię obciąża odsetkowo , czyli ma najwyższe oprocentowanie. Skoncentruj się na jednym długu. Spłać np. jedną kartę kredytową, dopiero później zabierz się za kolejną. Jeżeli zamienisz złe nawyki finansowe na dobre znajdziesz pieniądze na spłatę zadłużenia.
W wielu przypadkach zadłużenie powstaje w wyniku zaistnienia niezależnych czynników, takich jak nagła, przewlekła choroba, śmierć współmałżonka, czy niespodziewana utrata pracy. Bardzo często jest to jednak rezultat błędów, które tylko z pozoru mogą wydawać się błahe. Związek Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) wskazuje, że część z nich wynika z małej wiedzy na temat finansów według badań Fundacji Kronenberga aż 60% Polaków ocenia ją jako słabą lub bardzo słabą. Inne często popełniane błędy to efekt zwykłych zaniechań lub niedbałości.
Życie ponad stan
Dzięki łatwo dostępnym kartom kredytowym i kredytom gotówkowym dobra luksusowe stają się coraz bardziej osiągalne dla przeciętnego konsumenta. Wiele osób kupuje produkty, na które w rzeczywistości ich nie stać - zamiast oszczędzać na zakup, sięgają po kredyt. Duży wpływ na to zjawisko ma także powszechny dostęp do środków masowego przekazu. Konsumenci obserwują produkty, jakie posiadają inni, nieraz bardziej zamożni ludzie i sami chcą z takich korzystać. Stara sarmacka zasada zastaw się, a postaw się może mieć jednak katastrofalne skutki.
Złe długi
Z pierwszym z wymienionych błędów związane jest zaciąganie złych długów. Są to takie zobowiązania finansowe, które po ich spłaceniu nie przyczyniają się do powiększenia majątku, na przykład kredyt na wakacje. Co więcej, ZFDF ostrzega, że zaciągając kolejne kredyty na takie cele, bardzo łatwo wpaść w pętlę zadłużenia. Niewiele osób posiada bowiem oszczędności pozwalające przetrwać chwilowe problemy w spłacie rat, w razie nieprzewidzianych wydatków, choroby lub utraty pracy.
Ignorowanie terminów
Częstym błędem jest niedotrzymywanie terminów spłat zobowiązań. Wiele osób po prostu nie przywiązuje wagi do tego, kiedy trzeba uregulować opłaty i traktuje te daty dosyć elastycznie, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji. - Przykładowo, jeśli posiadacz karty kredytowej nie spłaci zadłużenia w wyznaczonym terminie, bank naliczy odsetki od zaciągniętej kwoty za cały okres, od momentu jej wykorzystania. Tymczasem, oprocentowanie karty kredytowej sięga nawet 21 procent, a więc może powstać spore zadłużenie.
Jak już wspominałem dobry dług to taki, który nas wzbogaca. Chodzi nam o taką sytuację, gdzie po spłacie kredytu będziemy bogatsi niż przed jego zaciągnięciem.
Pytanie tylko, w jaki sposób to zrobić.
Załóżmy, że bierzemy pożyczkę hipoteczną pod zastaw naszego domu. Całą kwotę kredytu inwestujemy i osiągamy zyski wyższe niż oprocentowanie kredytu. Różnica pomiędzy zyskiem z inwestycji a oprocentowaniem kredytu ląduje w naszej kieszeni. Tym sposobem wzbogacamy się wykorzystując pieniądze banku.
Inne rodzaje dobrych długów to kredyty inwestycyjne. Firmy biorą takie kredyty na powiększenie zdolności produkcyjnych fabryk, zakup nowych maszyn czy budowę nowego magazynu. W naszym przypadku może być to kredyt mieszkaniowy, jeśli tylko zakupione mieszkanie przeznaczamy pod wynajem. Zysk z najmu przeznaczamy na ratę, a czasem jeszcze coś nam zostaje. Po spłacie kredytu jesteśmy właścicielami mieszkania, na które nie wydaliśmy ani grosza.
Nawet zwykła pożyczka gotówkowa może być dobrym długiem. Nie jest ważny rodzaj kredytu, tylko to jak go spożytkujemy. Musimy po prostu kupić coś, co przyniesie nam zyski przewyższające koszt kredytu. Nasza korzyść będzie tym wyższa, im niższy będzie koszt kredytu.
Dług jest szansą na wzbogacenie za cudze pieniądze. Używamy tutaj dźwigni finansowej, która wielokrotnie zwiększa nasz majątek.
Większość milionerów to w końcu osoby zadłużone. Pomyślicie, po co bogatemu kredyty? Nie biorą oni wcale kredytów z powodu swojego bogactwa tylko na odwrót. Wzbogacili się właśnie dzięki kredytom. Do zbudowania swojego majątku wykorzystali pieniądze z banków i po prostu umiejętnie je pomnożyli.
Każdy z nas może robić dokładnie tak samo, wystarczy mieć dobry pomysł na inwestycje , sposobów jest naprawdę mnóstwo trzeba tylko chcieć pomnażać swoje pieniądze.

Zarabiaj na kopiowaniu najlepszych
Etoro - to jest portal społecznościowy dzięki któremu możesz zarabiać na kopiowaniu najlepszych inwestorów. Zarejestruj się za darmo i pomnażaj swoje dochody. Ja już zarabiam a TY? Odbierz aż 50% od pierwszego depozytu.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Strefa Reklamy


Okazje finansoweGet Adobe Flash player

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie